БРАЗИЛСКИ АСТРОНАУТ ОТКРИВА КАКО МИРИШЕ СВЕМИР: Није пријатан, а ево на шта подсећа
Према Маркосу Понтесу свемир мирише на сумпор!
Фото: Депоситпхотос
Први бразилски астронаут који је 2006. летео у свемир, упоредио је осећај боравка у орбити са симптомима ЦОВИД-19.
- Када уђете у свемир, из неког разлога (на неко време) изгубите осећај мириса, отприлике исти као код болести ЦОВИД-19- рекао је Маркос Понтес, сада министар науке, технологије и иновација у Бразилу.
- Али свемир сам по себи има мирис - наставио је - нисам то знао, али у тренутку када сам отворио отвор "брод" након пристајања, Џеф Вилијамс (НАСА-ин астронаут који је такође учествовао у тој експедицији), коме ово није био први лет, рекао је да обратим пажњу на мирис свемира. Нисам могао да верујем, али свемир мирише на сумпор - рекао је Понтес, напомињући да овај мирис није баш пријатан.
Понтес је постао први јужноамериканац на свету која је летео у свемир, био је члан експедиције која је лансирана са космодрома Бајконур 30. марта 2006., заједно са њим у орбиту су изашли Рус Павел Виноградов и Американац Вилијамс. Лет је трајао око 10 дана. У јулу прошле године Бразилац је боловао од вируса корона.
(Тасс)
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)