ПОКРЕНУТА ИСТРАГА ПРОТИВ ПРЕДСЕДНИКА БРАЗИЛА: Болсонаро оптужен због фаталних малверзација
НА ЗАХТЕВ Врховног суда, бразилска савезна полиција формално је отворила истрагу против председника Бразила Жаира Болсонара у вези са наводним неправилностима приликом куповине индијске вакцине против коронавируса и сада би могла да га испита.

Фото: ЕПА
Наводи се да је дошло до неправилности у вези са уговором вредним 1,6 милијарди реала (316 милиона долара) потписаног у фебруару за 20 милиона доза са бразилским посредником произвођача вакцина Бхарат Бајотек.
Комисија бразилског Сената која истражује деловање администрације против пандемије навела је да сумња да је цена превисока и да је дошло до корупције у вези са потписивањем уговора.
Неки сенатори тврде да Болсонаро није одмах проучио наводе о недозвољеним поступцима када је био упозорен.
Након што су извештаји о неправилностима обелодањени јавности, влада је суспендовала уговор.
Бразилски савезни тужиоци и генерални контролор или ЦГУ, такође, одвојено истражују наводне неправилности у послу.
Болсонаро негира да је учинио било шта противзаконито.
Препоручујемо

ПОЖАР У КОВИД БОЛНИЦИ: Настрадало најмање 50 особа у Ираку (ВИДЕО)
12. 07. 2021. у 23:50 >> 00:31

ЕКСПЛОЗИЈА ГАСА У ХОТЕЛУ У РУСИЈИ: Евакуисано 50 људи, једна особа погинула (ВИДЕО)
13. 07. 2021. у 08:53

НА ЖУРЦИ 25 ЗАРАЖЕНИХ: Међу њима и вакцинисани који су добили делта сој
13. 07. 2021. у 08:35

ШПАНИЈА ВРАЋА ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС: Уводе се и додатна ограничења због младих
12. 07. 2021. у 22:56

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - КРАХ БРАКА АНЕ ИВАНОВИЋ И БАСТИЈАНА: Швајнштајгер скинуо бурму (ФОТО)
АКО се уопште и сумњало у развод Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера, сада дилеме више нема.
18. 04. 2025. у 07:51
Коментари (0)