ОПРОШТАЈНА ПОСЕТА: Меркел у Вашингтону, сусрет са Харисовом и Бајденом

Танјуг

15. 07. 2021. у 00:38

НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел отпутовала је у опроштајну посету САД, а сутра би требало да разговара са потпредседницом Камалом Харис у оквиру сусрета чији је циљ да нагласи значај америчко-немачких односа.

ОПРОШТАЈНА ПОСЕТА: Меркел у Вашингтону, сусрет са Харисовом и Бајденом

Фото: ЕПА

Како преноси АП, Харис ће нагласити потребу да се савезници суоче са низом глобалних изазова, од короне до климатских промена и претњи коју представљају Русија и Кина.

Потом ће Меркел у Белој кући разговарати са председником Џозефом Бајденом, а очекује се да ће њихов сусрет обухватити многа слична питања, као и пројекат гасовода од Русије до Немачке Северни ток 2, којем се његова администрацијиа противи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (1)

ИЗВОР ЗДРАВЉА И РАДОСТИ ЗА ЧИТАВ ЖИВОТ: Мајчино млеко нема замену