КОРОНА ЗАКЉУЧАВА АУСТРАЛИЈУ: Од данас 12 милиона људи у карантину због ковида
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Скот Морисон и челници аустралијских држава нашли су се данас под све већим притиском јавности да се ухвате у коштац са ширењем делта соја корона вируса који месецима представља највећу претњу у земљи.

Фото: АП
Званичници су данас пријавили 103 нова случаја, од чега је највећи број регистрован у Сиднеју, а остатак у Мелбурну, преноси агенција Ројтерс.
Тиме је, за само месец од почетка ширења делта соја, број новозаражених повећан за 1.000.
Саопштено је и да је двоје људи преминуло, 75 је хоспитализовано, а 18 је на интензивној нези.
Од данас, око 12 милиона грађана Аустралије остаће "закључано" у својим кућама, јер други највећи град у земљи, Мелбурн, улази у нови локдаун, придруживши се тако Сиднеју.
Највећу забринутост за здравствене службе представља чињеница што је број људи на улицама и даље изузетно висок, због чега су званичници апеловали на смањење мобилности и међусобне интеракције.
Ситуација је, такође, подстакла критике на рачун премијерке аустралијске државе Нови Јужни Велс Гледис Береџиклијан, и њених напора у борби против кризе, пошто је, према тврдњама неких здравствених званичника, била преспора у увођењу локдауна у Сиднеју.
Она је данас замолила људе да поштују налог о остајању код куће, и најавила је пооштравање мера, ако буде потребе.
Препоручујемо

РУСИЈА ОПЕТ МУЧИ МУКУ СА КОРОНОМ: Четврти дан заредом рекордан број умрлих од вируса
16. 07. 2021. у 11:19

ВЛАСТИ ГРЧКЕ ОДЛУЧИЛЕ: Учестала тестирања невакцинисаних радника у туристичком сектору
15. 07. 2021. у 23:07

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)