РУСИЈА НАСТАВЉА ДА СЕ ОСЛОБАЂА ДОЛАРА: Са 96 милијарди смањен на четири
УЛАГАЊЕ Русије у америчке државне обвезнице у мају смањено је за око 150 милиона долара – до 3,8 милијарди долара, показују подаци Министарства финансија САД.

Фото: Депоситпхотос
Руски портфељ износио је 3,805 милијарди долара наспрам 3,957 милијарди долара из априла и 3,976 милијарди из марта, када су улагања смањена за 30 одсто.
- Русија се не налази међу највећим држатељима америчког државног дуга, након што је почела да распродаје свој портфељ који је 2018. године износио 96 милијарди долара.
Руске власти су више пута указале да САД својом политиком санкција поткопавају поверење према долару, услед чега смањују улагања резерви у амерички државни дуг, а у исто време повећавају трансакције у спољној трговини у рубљама и другим валутама.
Почетком јула, министарство финансија је извршио операцију, избацивши у потпуности долар из Фонда националног благостања.
Препоручујемо

АМЕРИКАНЦИ СУ ДОЖИВЕЛИ ПОТПУНИ КРАХ: Лавров проговорио о хаосу у Централној Азији
16. 07. 2021. у 16:08

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (2)