СУЗАВЦИ И ИНЦИДЕНТИ НА САХРАНИ УБИЈЕНОГ ПРЕДСЕДНИКА: Америчка делегација испраћена до возила након испаљивања хитаца
АМЕРИЧКА делегација и други званичници журно су испраћени до својих возила након што су се појавиле информације да су испаљени хици, а полиција је употребила сузавац против демонстраната током сахране убијеног председника Хаитија Жовенела Моиза.
Фото: Танјуг/AP/Matias Delacroix
За сада нема извештаја да ли је неко повређен међу полицајцима или демонстрантима, као ни индиција да је било ко међу званицама на сахрани био у опасности, пренео је Ројтерс.
Церемонија сахране у Кап-Хаисијену, родном граду убијеног председника, прекидана је повицима демонстраната који су оптужили власти да су одговорне за смрт Моиза.
Америчку делегацију која је дошла да ода пошту председнику Моизу предводио је амбасадор САД у УН.
Званичници Хаитија на сахрани наишли су на увреде демонстраната, а један од њих назвао је шефа полиције "криминалцем".
- Чему сада сво ово обезбеђење, где је била полиција на дан када је убијен председник - упитао је један од учесника протеста.
Препоручујемо
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)