ОБАВЕЗНА ИМУНИЗАЦИЈА: Гугл и Фејсбук траже од запослених у САД да се вакцинишу
ГУГЛ и Фејсбук ће тражити од својих запослених да се вакцинишу против корона вируса пре него што се врате у канцеларије, саопштила су данас два технолошка гиганта.

Фото: Танјуг/АП
У свом блогу извршни директор Гугла Сундар Пичај је навео да ће обавезна вакцинација важити за канцеларије у САД наредних недеља и можда ће бити неопходна и на другим локацијама, пренео је сајт нпр.цом (Национални јавни радио), а вест је потврдио и НБЦ.
- Вакцинисање је један од најважнијих начина да сачувамо себе и наше заједнице здравим у предстојећим месецима - поручио је Пичај.
Недуго након објаве Гугла, јавио се и Фејсбук, који је такође навео да свако ко жели да дође на посао у канцеларије у САД наредних недеља мора да буде вакцинисан.
- Како ћемо применити ову политику, зависиће од локалних услова и правила. Имаћемо процес за оне који не могу да буду вакцинисани из медицинских разлога или неких других, и процењиваћемо наш приступ у другим регионима како се ситуација буде одвијала - написала је Лори Голер, један од потпредседника у Фејсбуку.
За сада остале велике технолошке компаније, укључујући Епл и Амазон, одбиле су да наложе обавезну вакцинацију, док у Мајкрософту вакцинација није обавезна, али је препоручена.
Препоручујемо

ФЕЈСБУК ПООШТРАВА ПРАВИЛА КОРИШЋЕЊА: Лимитирају се оглашавања која циљају тинејџере
28. 07. 2021. у 11:30

БАЈДЕН СА ТИХАНОВСКОМ: Амерички председник примио поражену белоруску политичарку
28. 07. 2021. у 20:28

ЕКОНОМИЈА У САД: Трговински дефицит порастао у јуну на 91 милијарду долара
28. 07. 2021. у 17:11

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)