ЗАХАРОВА ШОКИРАНА ОЦЕНОМ ФРАНЦУСКЕ: Париз ужасно реаговао на неонацизам и антисемитизам у Украјини
ПОРТПАРОЛ руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је да је шокирана оценом званичног Париза у вези са антисемитским и неонацистичким појавама у Украјини.

Фото: ЕПА
Она је подсетила да прошлог месеца група француских сенатора боравила у Кијеву где су у центру града имали прилику да виде како, уз подршку присталица ултрадесничарских идеологија, децу уче да рукују аутоматском пушком и позивају их да иду у Донбас да убијају. Тада су, како је рекла, многи од њих били у шоку.
- Сада нико од очевидаца тог ‘вашара’ неонацистичког пука ‘Азов’ не може да каже да је ширење неонацизма у Украјини – руска пропаганда. И треба одати поштовање гђи Гуле (шефици делегације), она је била забринута и упутила је допис у Министарство спољних послова Француске. Француске дипломате нису игнорисале тај допис - навела је она, али је додала да је овог пута реакцијом Министарства била шокирана она.
Према речима Захарове, Министарство у одговору констатује да „неонацистичке групе у Украјини постоје“ што, како је навела, много и не узнемирава Париз.
Ипак, „антисемитске акције у Украјини догађају се ређе него у Европи“, пише у одговору Министарства који је потписао шеф дипломатије Жан Ив ле Дријан, навела је она.
- Сад сам шокирана ја јер за батаљон ‘Азов’одавно сви знају а то да је у Европи горе – не... - рекла је Марија Захарова и додала да све то покреће питања не за Кијев него за онај део Европе за који, испада, неонацизам није претња.
(rs.sputniknews.com)

КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!
СУСРЕТ украјинског председника Владимира Зеленског и председника Русије Владимира Путина је могућ уколико делегације Украјине и Русије постигну одређене договоре, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков у обраћању новинарима.
17. 05. 2025. у 11:48

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
16. 05. 2025. у 13:39
Коментари (0)