НЕМАЧКА СЕ ОГЛАСИЛА ПОВОДОМ СЛУЧАЈА ТИМАНОВСКЕ: Белорусија да поштује права и слободе грађана
МИНИСТАРСТВО спољних послова Немачке упутило је данас апел Белорусији да поштује основна права и слободе својих грађана након што је белоруска атлетичарка Кристина Тимановској одбила да се укрца на лет за Белорусију и затражила азил.

Foto: Printskrin Тwitter
- Позивамо власти у Белорусији да поштују основна демократска права, укључујући слободу медија и слободу изражавања. Исто важи и за све грађане Белорусије, укључујући и спортисте - поручила је данас представница министарства спољних послова Немачке на редовној конференцији за новинаре, преноси Ројтерс.
У извештају агенције РИА се наводи да је 24-годишња белоруска спринтерка, која је данас требало да се такмичи у трци на 200 метара на Олимпијском стадиону, изјавила да јој је неко из белоруског олимпијског тима наредио да прекине такмичење и да пође на аеродром и укрца се на лет компаније Туркиш Ерлајнс.
Она је то одбила, затражила заштиту од јапанске полиције на аеродрому Ханеда и провела ноћ у аеродромском хотелу, потврдио је представник МОК Марк Адамс на конференцији за новинаре.
Тимановска је данас отишла у амбасаду Пољске у Токију и затражила азил, сазнаје извештач Ројтерса.
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)