КРИВЦИ ЗА ПОПЛАВЕ МОРАЈУ ДА ОДГОВАРАЈУ: Немачки тужиоци размишљају да отворе истрагу о могућим пропустима званичника

И.С.

02. 08. 2021. у 17:39

НЕМАЧКИ тужиоци размишљају да отворе званичну истрагу о могућим пропустима званичника да на одговарајући начин упозоре становништво на разорне поплаве које су се прошлог месеца догодиле на западу земље. Очекује се да ће се економски трошкови кретати у милијардама евра.

КРИВЦИ ЗА ПОПЛАВЕ МОРАЈУ ДА ОДГОВАРАЈУ: Немачки тужиоци размишљају да отворе истрагу о могућим пропустима званичника

Фото: ЕПА

Више од 180 људи страдало је у Немачкој, а десетине се и данас воде као нестале након великих падавина које су изазвале поплаве у државама Рајна-Палатинат и Северна Рајна-Вестфалија од 14. до 15. јула.

Становници два града која су погођена поплавама рекли су за да су упозорени тек непосредно пре поплава и да су информације које су добили од својих власти биле нејасне.

Тужиоци у Кобленцу преиспитују извештаје медија и званичне полицијске истраге о забележеним смртним случајевима и планирају да наредних дана саопште да ли ће покренути званичну истрагу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (1)

АЛБАНЦИ У НЕВЕРИЦИ! Ево шта је хиљаде људи радило у центру Барселоне (ВИДЕО)