ТУГА У АМЕРИЦИ: У 72. години живота преминуо председник синдиката Ричард Трамка

Танјуг

05. 08. 2021. у 20:59

ППРЕДСЕДНИК јаке америчке федерације синдиката АФЛ-ЦИО Ричард Трамка преминуо је данас у 72. години, јавио је Си-Ен-Би-Си.

ТУГА У АМЕРИЦИ: У 72. години живота преминуо председник синдиката Ричард Трамка

Фото: Принтсцреен/Јутјуб

Трамка је имао велики утицај у Бајденовом избору Мартија Волша на место министра за рад.

Док је Бајден састављао кабинет, Трамкино лобирање за бившег градоначелника Бостона је било кључно у одлуци председника САД да постави Волша за министра, пре Ендија Левина, који је конгресмен из Мичигена и за чији су избор били неки чланови АФЛ-ЦИО.

Био је утицајан и када су републиканци имали већину у Белој кући - 2019. године је убедио неколико скептичних чланова Демократске странке, укључујући и председавајућу Представничког дома Ненси Пелоси, да изгласају ревидирану верзију Северноамеричког споразума о слободној трговини, познатој као УСМЦА.

Вођа америчких синдиката је био познат и по томе што је критиковао бившег председника Доналда Трампа, рекавши да Трамп не може да тврди да је заштитник америчких радника када ублажава прописе о заштити на раду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

Коментари (0)

Озонски омотач – невидљиви штит наше планете