РАТ У АВГАНИСТАНУ ЈЕ УШАО У СМРТОНОСНИЈУ ФАЗУ: Талибани заузели десетине округа, више од хиљаду убијених цивила за месец дана
РАТ у Авганистану ушао је у нову, смртоноснију и разорнију фазу са више од 1.000 цивила убијених у последњих месец дана током офанзиве талибана, изјавила је данас специјална изасланица Уједињених нација за Авганистан Дебора Лајонс у Савету безбедности.

Фото: ЕПА
- Страна која је искрено посвећена решењу постигнутом преговорима не би ризиковала толике цивилне жртве јер би схватила да ће процес помирења бити већи изазов што се више крви пролије - рекла је Лајонсова, пренео је Ројтерс.
Талибани су заузели десетине округа и граничних прелаза последњих месеци и извршили притисак на неколико главних градова провинција, укључујући Херат на западу и Кандахар на југу, у тренутку када се стране трупе повлаче из Авганистана.
Препоручујемо

ШОЈГУ О АВГАНИСТАНУ: Руске војне базе биће употребљене у случају директне агресије
06. 08. 2021. у 09:07

ТАЛИБАНИ ИМ ПРЕТИЛИ ОСВЕТОМ: Прва група авганистанских преводилаца стигла у Канаду
05. 08. 2021. у 21:30

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја
ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. у 13:58

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)
МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.
01. 07. 2025. у 12:48
Коментари (0)