СНАЖНА ПОРУКА ИЗ ЛУГАНСКА: Мишљење Зеленског о Донбасу подсећа на изјаве украјинских националиста
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски говори језиком украјинских националиста када позива становнике Донбаса који се изјашњавају као Руси да оду у Русију, сматра министар спољних послова самопроглашене Луганске Народне Републике и представник ЛНР на минским преговорима Владислав Дејњего.
Фото Танјуг
- У његовој фрази упућеној онима који нису спремни да се с тиме помире ‘морају да оду и потраже место у Русији’нема ништа ново: управо је од таквих речи украјинских националиста и забране свега руског почео сукоб у Донбасу - објаснио је Дејњего у коментару објављеном на каналу Министарства спољних послова ЛНР на Телеграму.
Према његовим речима, изјаве Зеленског да „Донбас никада неће постати руски“ још једном потврђују да Кијев не намерава да узима у обзир мишљење становника Донбаса.
Дејњего је прокоментарисао и речи председника Украјине о томе да исконски становници Донбаса, по духу Руси, праве „велику грешку“ остајући да живе у земљи својих предака.
- Ако Зеленски тако мисли, онда је, пре свега, он требало да каже присталицама евроинтеграција, покретачима ‘евромајдана’: ако толико теже европским вредностима, онда је велика грешка за њих да наставе да живе у Украјини. То би било поштено. И тада не би било рата у Донбасу... Али не, ‘велика грешка’, према кратковидом схватању Зеленског, тиче се само Руса! И то је цела неофашистичка суштина садашње украјинске државне политике - истиче се у саопштењу.
Раније је Зеленски изјавио да Донбас „никада неће бити руска територија“, а онима који воле Русију и желе да овај регион уђе у њен састав, предложио је „да потраже себи место у Русији“. Такође је навео да „без Украјине на овој територији неће бити цивилизације“.
(Спутњик)
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)