ОГЛАСИЛА СЕ БЕЛА КУЋА О АКЦИЈАМА ТАЛИБАНА: Ове акције им неће донети оно што траже
НЕДАВНЕ акције талибана неће им помоћи да стекну међународни легитимитет, саопштила је данас Бела кућа, након што су побуњеници из те милитантне групе убили начелника владиног центра за медије и информисање у Кабулу.

Фото АП
- Наш став је да, ако талибани тврде да желе међународни легитимитет, ове акције им неће донети легитимитет који траже - рекла је портпаролка Беле куће Џен Псаки на конфернецији за новинаре о тренутном стању у Авганистану, пренео је Ројтерс.
Они не морају да остану на овој путањи, истакла је она и додала да могу да изаберу да посвете исту енергију мировном процесу као што посвећују војној кампањи.
Талибански борци убили су начелника владиног центра за медије и информисање Даву Кан Менапала у главном граду Кабулу у последњем у низу убистава цији је циљ слабљење демократски изабране владе председника Ашрафа Ганија, навела је агенција.
Препоручујемо

ШОЈГУ О АВГАНИСТАНУ: Руске војне базе биће употребљене у случају директне агресије
06. 08. 2021. у 09:07

ТАЛИБАНИ ИМ ПРЕТИЛИ ОСВЕТОМ: Прва група авганистанских преводилаца стигла у Канаду
05. 08. 2021. у 21:30

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)