ЕБРАХИМ РАИСИ ДОНЕО ОДЛУКУ: Именован нови министар иностраних послова Ирана

Танјуг

11. 08. 2021. у 19:50

НОВИ ирански председник Ебрахим Раиси именовао је данас антизападног дипломату Хосеина Амир-Абдолахјана за министра иностраних послова, пред наставак настојања Ирана и шест светских сила да обнове нуклеарни споразум из 2015.

ЕБРАХИМ РАИСИ ДОНЕО ОДЛУКУ: Именован нови министар иностраних послова Ирана

Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Техеран и светске силе преговарају од априла о поновном оживљавању споразума, који је 2018. године одбацио тадашњи амерички председник Доналд Трамп, који је и увео санкције које су уништиле економију Ирана смањењем извоза нафте, пише Ројтерс.

Раиси је за министра за нафту именовап Џавада Овџија, бившег заменика министра за нафту и управног министра гасне компаније.

Претходни министар нафте рекао је у јулу да ће главни задатак његовог наследника бити укидање санкција због којих је отежан извоз нафте.

Шеста рунда преговора о нуклеарном споразуму одржана је 20. јуна, а следећа није заказана, јер се чекао да Раиси, после инаугурације 5. августа, изабере министре.

"Расијев избор показује да даје значај регионалним питањима у својој спољној политици", рекао је један бивши ирански званичник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!

ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.

20. 07. 2025. у 15:05

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Украјинске порно-гимнастичарке претукле полицију у Москви