РЕСТРИКЦИЈЕ У СИЛИЦИЈУМСКОЈ ДОЛИНИ: Запосленима у "Гуглу" смањују плате ако се одлуче за сталан рад од куће
ЗАПОСЛЕНИ у компанији "Гугл" би се могли суочити са смањењем плата ако се одлуче за стални рад од куће због пандемије корона вируса, јавља Ројтерс, који је имао увид у "Гугловом" калкулатор плата.

Фото: Танјуг/АП
Наиме, реч је о експерименту који се одвија широм Силицијумске долине, и који често поставља трендове другим великим послодавцима.
Компаније "Фејсбук" и "Твитер" већ су смањиле плате запосленима који раде од куће, а који су се преселили у подручја где су нижи трошкови живота.
Међутим, "Гуглова" алатка за израчунавање плата - која омогућава запосленима да виде ефекте селидбе - сугерише да би запослени који раде од куће, посебно они који путују на даљину, могли да се суоче са смањењем плата и ако се нису преселили.
- Наши пакети накнада увек су били одређени према локацији и увек исплаћујемо највеће износе на локалном тржишту на основу тога одакле запослени ради - изјавио је портпарол "Гугла", додајући да ће се плате разликовати од града до града и од државе до државе.
Један запослени у "Гуглу", који је тражио да остане анониман, због страха од казне, обично путује у канцеларију у Сијетлу из оближњег округа, а ако пуно радно време буде радио од куће вероватно ће се суочити са смањењем плате за око 10 одсто.
Запослени је размишљао о раду на даљину, али је ипак одлучио да настави да иде у канцеларију - упркос двосатном путовању на посао.
- Износ умањења плате једнак је повишици коју сам добио за последње унапређење. Нисам џаба уложио толико труда да бих напредовао да бих се на крају суочио са смањењем плате - рекао је он.
Препоручујемо

ОБАВЕЗНА ИМУНИЗАЦИЈА: Гугл и Фејсбук траже од запослених у САД да се вакцинишу
28. 07. 2021. у 23:27

СМРТОНОСНО ОРУЖЈЕ: Чувени војни аналитичар упоредио руске и америчке подморнице
11. 08. 2021. у 20:55

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)