НА ЕВИЈИ ИЗБИО НОВИ ПОЖАР: Ватра букнула јужно од већ разореног подручја
НОВИ пожар избио је данас на грчком острву Евија, али јужно од подручја на којем је претходно велики пожар, који и даље тиња, уништио шуме и запалио куће.

Фото: АП
Грчка ватрогасна служба је саопштила да су четири авиона за гашење пожара и шест хеликоптера послати да контролишу нови пожар у централном делу Евије, заједно са 23 ватрогасца и 10 возила, преноси агенција АП.
Интензивнији пожар који је избио 3. августа уништио је велики део севера острва, наводи та агенција, уз оцену да је то један од најгорих шумских пожара у историји те земље.
Иако су пожари уобичајени у Грчкој током врелих и сушних лета, стотине пожара избили су широм земље ове године након неуобичајено дугог и интензивног топлотног таласа.
Грчки премијер Киријакос Мицотакис описао је јуче пожаре као највећу еколошку катастрофу која је задесила Грчка у последњим деценијама.
Пожари у Грчкој довели су напоре ватрогасних служби до крајњих граница издржљивости, а влада је затражила и помоћ из иностранства. Око 24 европске и блискоисточне земље послале су помоћ, укључујући ватрогасце, авионе и возила.
Ватрогасци из Румуније, Украјине, Србије, Словачке, Пољске и Молдавије данас су се побринули за тињајући остатак водећег пожара на Евији, који је угљенисао 50.900 хектара тог другог по величини грчког острва.
Још два велика пожара и даље горе у јужној грчкој регији Пелопонез, где је стотине француских, немачких, аустријских и чешких ватрогасаца помагало својим грчким колегама.
Препоручујемо

ШПИЈУНИРАЈУ РУСЕ: Више од тридесет авиона и пет дронова снимало државну границу
13. 08. 2021. у 12:34

ФСБ УХАПСИО НАУЧНИКА ЗБОГ ИЗДАЈЕ: Предао странцу државне тајне о хиперсоничним летелицама
13. 08. 2021. у 07:45 >> 03:42

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (0)