СИТУАЦИЈА ЈЕ ДРАМАТИЧНА: Бајден најавио обраћање нацији

Novosti online

16. 08. 2021. у 19:37

ПРЕДСЕДНИК САД ће се из председничког летњиковца Кемп Дејвида данас вратити у Белу кућу, како би се обратио нацији о евакуацији америчких држављана из Авганистана, дан након након што су талибани преузели контролу над Кабулом.

СИТУАЦИЈА ЈЕ ДРАМАТИЧНА: Бајден најавио обраћање нацији

Фото ЕПА

Бајден ће одржати говор вечерас око 21.45 сати по средњоевропском времену, што ће бити његово прво јавно обраћање о авганистанском питању у скоро недељу дана, пренео је АП.

Брзина пада авганистанске владе и хаос који се створио представља највећи изазов откако је Бајден постао председник, а због тога био је предмет критика републиканаца који су га оптужили да је подбацио.

Саветник за националну безбедност Џејк Саливен изјавио је данас да је Авганистан пао брже него што је америчка администрација очекивала и окривио Авганистанце за пад владе.

- Свакако да је брзина којом су пали авганистански градови много бржа него што је ико очекивао. САД не могу да дају вољу авганистанској војсци да брани своју демократију од талибана. На крају дана, мимо чињенице да смо провели 20 година тамо и уложили десетине милијарди долара да им помогнемо, оно што нисмо могли да им усадимо је вољу, и они су ултимативно одлучили да неће да се боре за Кабул, а ни за земљу - изјавио је Саливен.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (5)

Три услова Ирана за пролаз кроз Ормуски мореуз: Прети потпуно затварање и хаос на тржишту нафте