БАЈДЕН НОВИНАРИМА ОКРЕНУО ЛЕЂА: "Лидер слободног света" није дозволио питања о ситуацији у Кабулу (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден није желео да одговара на питања новинара на конференцији за штампу о ситуацији у Авганистану.
Фото: Принтскрин
Бајден је прочитао унапред написани текст са телепромтера и одмах напустио салу.
Велики број новинара подигао је руке и захтевао од Бајдена да одговара на питања, али их "лидер слободног света" није ни регистровао.
Ипак, Бајден није пропустио прилику да окриви и Русију и Кину, рекавши да је Москви и Пекингу користило што је САД трошила милијарде у Авганистану.
Препоручујемо
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (7)