ЕКСПЛОЗИЈА У ПАКИСТАНУ: Бомбаш самоубица напао Кинезе, убио два детета

Танјуг

21. 08. 2021. у 14:39

ДВА детета су убијена, а неколико људи је рањено у нападу бомбаша самоубице на колону возила кинеске амбасаде у Пакистану.

ЕКСПЛОЗИЈА У ПАКИСТАНУ: Бомбаш самоубица напао Кинезе, убио два детета

Фото Танјуг/АП

Међу повређенима је члан особља кинеске амбасаде, као и још неколико локалних становника, пренео је данас Ројтерс.

-Кинеска амбасада у Пакистану снажно осуђује овај терористички акт и изражава саучешће породицама невиних жртава, наводи се у саопштењу.

Напад се догодио у петак, у луци Гвадар у региону Балохистан, навела је амбасада.

Повређени су пребачени у болницу у Гвадару на лечење, додаје се.

Кинеска амбасада позвала је пакистанске власти да спроведу детаљну истрагу о инциденту и да оштро казне особе које стоје иза напада.

Није ово први напад на Кинезе у Пакистану - у јулу, бомбаш самоубица напао је аутобус који је возио раднике ка градилишту у северном Пакистану, када је убијено 13 људи, од којих је девет било кинеских држављана, подсећа Ројтерс.

Тада је пакистански министар спољних послова изјавио да је пакистански талибански покрет Техрик-е-талибан одговоран за нападе, али су талибани то демантовали.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника