САЈБЕР НАПАД НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Хакери извели "озбиљан продор"

21. 08. 2021. у 22:41

АМЕРИЧКИ Стејт департмент био је мета сајбер напада и ради се о "озбиљном продору".

САЈБЕР НАПАД НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Хакери извели озбиљан продор

Фото: Депозитфотос

Извештач Фокс њуза из Беле куће Џеки Хајнрих обелоданила је на свом Твитер налогу да се догодио хакерски напад, а да на њега упозорила команда за сајбер одбрану Пентагона.


- Није јасно када је хакерски продор откривен, али верује се да се догодио пре неколико недеља. Извори тврде да мисија Стејт департмента за евакуацију у Авганистану није угрожена нападом - навела је она.

Како је додала, обим напада, ко стоји иза њега, напори да се напад ублажи и ризик за операције остају нејасни, преноси британски Експрес.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

Нећете веровати за шта грађани Србије највише узимају кеш кредите током лета!