ПОДНЕТ ЗАХТЕВ ЗА ОПОЗИВ ЏОА БАЈДЕНА: "Оставио је Америку на цедилу, занемарио је дужност"

22. 08. 2021. у 20:25

РЕПУБЛИКАНСКА конгресменка Марџори Тејлор Грин поднела је америчком Конгресу три резолуције за импичмент председника САД Џоа Бајдена, између осталог и због ситуације у Авганистану.

ПОДНЕТ ЗАХТЕВ ЗА ОПОЗИВ ЏОА БАЈДЕНА: Оставио је Америку на цедилу, занемарио је дужност

Фото: AP Photo/Susan Walsh

Тејлор Грин образложила је како је поднела резолуције за опозив америчког председника, због "занемаривања дужности у Авганистану", "кршења имиграционих закона и изазивања безбедносне кризе на јужној граници" и "узурпирања надлежности Конгреса игнорисањем одлука Врховног суда"."

Конгресменка у резолуцијама оптужује Бајдена да је "занемарио дужност", јер није успео да "обезбеди извлачење на хиљаде америчких цивила и авганистанских савезника" када су талибани преузели власт у Авганистану, те да је "наоружао непријатеље" остављајући америчку војну опрему у Авганистану, преноси „Фокс њуз“.

Републиканци су појачали критике Бајдена после успеха талибана у Авганистану. Претходно је републикански сенатор Линдзи Грејем рекао да „председник заслужује да буде опозван уколико било који Американац или Авганистанац који је помагао америчким снагама буде остављен у Авганистану после повлачења америчке војске“.

Резолуција за импичмент коју је поднела Марџори Тејлор Грин тешко да може да буде усвојена у Конгресу, наводи „Фокс њуз“, док из Беле куће нису реаговали на њен предлог.
(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (0)

СНИМЦИ СУ УКРАДЕНИ: Водитељ се присетио Сузаниних снимака- Најтеже је када људи кажу да је она то намерно пустила