РУСИ НАЈАВИЛИ: Ускоро други уговор са Турском о куповини С-400
ДРУГИ уговор о испоруци противваздушних ракетних система С-400 „Тријумф“ Турској биће потписан ове године, саопштио је новинарима извршни директор „Рособоронекспорта“ Александар Михејев.

Фото: Министарство одбране РФ
- У најскорије време – то значи ове године. Очекујемо да ће други уговор С-400 за Турску бити потписан ове године - рекао је Михејев.
Михејев је у понедељак најавио да ће уговор ускоро бити потписан.
Русија и Турска потписале су 2017. године уговор о пуковском комплету ракетних система С-400, а испоруке су турској страни извршене у лето/јесен 2019. године.
Испоруке руских ПВО система С-400, које су изазвале кризу у односима Турске и Сједињених Америчких Држава, почеле су средином јула 2019. године.
Вашингтон је захтевао да Анкара одустане од договора и заузврат купи америчке системе „Патриот“, претећи да ће одложити или чак отказати продају најновијих ловаца Ф-35 Турској, као и да ће увести санкције у складу са Законом о супротстављању америчким противницима посредством санкција.
Анкара је одбила да учини уступке и наставила преговоре о додатној серији С-400.
(Спутњик)
Препоручујемо

ПУТИН ПОКРЕНУО ИЗГРАДЊУ НУКЛЕАРНИХ ПОДМОРНИЦА: Биће наоружане балистичким ракетама
23. 08. 2021. у 17:38

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)