"УКРАЈИНУ ПОДЕЛИТИ НА ДВЕ ДРЖАВЕ!" Жириновски исцртао нове мапе, Русија би се знатно приближила Србији
ЛИДЕР ЛДПР Владимир Жириновски сматра да би подела Украјине на две државе допринети окончању рата у Донбасу.
Фото: ЕПА
- Најбоље решење је подела Украјине на Галицију и Малорусију. Сви русофоби ће се окупити у западном делу и у пет западних региона Украјине са главним градом у Лавову створиће своју државу Галицију за 5 милиона људи. Ова нова земља може бити примљена у НАТО и Европску унију, пратиће пут Словачке, Чешке и других. Цела југоисточна Украјина кренуће путем Крима - у Русију - написао је Владимир Жириновски на Телеграму.
Он сматра да ако Русија почне да се граничи са Румунијом и Мађарском, престаће непријатељство и подела руског народа, престаће црквена подела, све ће се смирити и на истоку и на западу.
Препоручујемо
РУСИ ЕВАКУИСАЛИ ЉУДЕ: Авиони из Авганистана слетели у Подмосковље (ВИДЕО)
26. 08. 2021. у 12:58
НОВЕ ТРЗАВИЦЕ НА РЕЛАЦИЈИ МОСКВА-ТОКИО: "Дипломатским каналима смо изразили протест"
26. 08. 2021. у 09:31
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (2)