НАСТАВЉА СЕ ПРОИЗВОДЊА "МОДЕРНЕ" У ШПАНИЈИ: Одлука донета након прелиминарне процене ризика
ПРОИЗВОДЊА Модернине вакцине против ковида у фабрици партнерске компаније "Рови" у Шпанији се наставља, саопштила је данас Европска агенција за храну и лекове (ЕМА), док се испитује због чега је дошло до контаминације одређеног броја доза.
Фото: Depositphotos
У четвртак Јапан је суспендовао употребу 1,63 милиона доза вакцина Модерне произведених у Шпанији, а компанија је рекла да је можда дошло до контаминације због проблема у једном од производних одсека у "Рови" фабрици у Шпанији, пренео је Ројтерс.
- Производња вакцине против ковида-19 у ''Ровију'' може да се настави, након што је урађена прелиминарна процена ризика на основу добијених информација досад. Истрага о узроку проблема је у току. ЕМА ће дати више информација како истрага буде напредовала - наводи се у изјави челника ЕМА за Ројтерс.
Ускоро опширније
Препоручујемо
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ТРЕЋУ ДОЗУ: Ево која је вакцина најтраженија!
27. 08. 2021. у 16:09
ТРЕЋУ ДОЗУ ПРИМИО 981 КРАЉЕВЧАНИН: Имунизација против короне на територији града на Ибру
25. 08. 2021. у 12:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)