ЏОНСОН И МЕРКЕЛ О АВГАНИСТАНУ: Око једне ствари су се усагласили

Танјуг

28. 08. 2021. у 15:23

БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон и немачка канцеларка Ангела Меркел разговарали су данас о ситуацији у Авганистану и усагласили су се о потреби међународне помоћи и заједничком приступу земаља Групе Седам (Г7) будућој влади Авганистана.

ЏОНСОН И МЕРКЕЛ О АВГАНИСТАНУ: Око једне ствари су се усагласили

ФОТО: принтскрин јутјуб / Guardian News

- Премијер Џонсон и канцеларка Меркел одлучили су да успоставе, заједно са другим земљама Г7, мапу пута рада са било којом новом авганистанском владом о којој се расправљало на прошлонедељном састанку лидера - наводи се у саопштењу Џонсоновог кабинета.

Премијер Џонсон је поново нагласио да свако признање и ангажовање са талибанима мора да буде условљено тиме да талибани осигурају сигуран пролаз онима који желе да напусте земљу и да поштују људска права.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

НАНЕЛИЈУ ЛАКНУЛО ПОСЛЕ ИНТЕРВЈУА ЗОРАНА САВИЋА! Тренер АЕК-а открио - Американац има јако лепа сећања на Партизан и Београд