МАКРОН ИМА РЕШЕЊЕ ЗА КАБУЛ? Француска и Велика Британија ће предложити формирање безбедне зоне

Танјуг

29. 08. 2021. у 07:31

ФРАНЦУСКА и Британија ће на хитном састанку Савета безбедности УН о Авганистану, који би требало да се одржи у понедељак, предложити безбедносну зону у Кабулу како би покушали да заштите људе који покушавају да напусте земљу, саопштио је француски председник Емануел Макрон.

МАКРОН ИМА РЕШЕЊЕ ЗА КАБУЛ? Француска и Велика Британија ће предложити формирање безбедне зоне

Фото АП

- Наш предлог резолуције има за циљ дефинисање безбедне зоне у Кабулу, под контролом УН, која би омогућила наставак хуманитарних операција - рекао је Макрон за француски недељник "Журнал ди диманше" у интервјуу објављеном данас, преноси Ројтерс.

Генерални секретар УН Антонио Гутереш позвао је на хитан састанак о Авганистану представнике Велику Британије, Француске, САД, Кине и Русије, које су сталне чланице Савета безбедности с правом вета.

Макрон је у суботу потврдио да Француска води прелиминарне разговоре с талибанима о хуманитарној ситуацији у Авганистану и могућој евакуацији још људи из земље, у тренутку када америчке војне снаге, које контролишу аеродром у Кабулу, треба да се повуку до уторка, што је рок који је одредио председник Џозеф Бајден.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал орлова