БУСТЕР ДОЗА НИЈЕ ЛУКСУЗ: СЗО - "То је начин да се заштите најугроженији"

ТРЕЋА доза вакцине против Ковид-19 илити бустер "није луксуз" већ начин да се заштите најугроженији, саопштила је данас Светска здравствена организација (СЗО).

БУСТЕР ДОЗА НИЈЕ ЛУКСУЗ:  СЗО - То је начин да се заштите најугроженији

Фото АП

СЗО је раније овог месеца саопштила да би вакцинација већ потпуно вакцинисаних људи додатно повећала неједнакост у вакцинама између богатих земаља и земаља са нижим приходима, пише Ројтерс.

- Трећа доза вакцине није луксузни бустер одузет некоме ко још увек чека први убод. То је практично начин да се заштите најугроженији - рекао је Ханс Клуге, шеф СЗО за Европу.

Клуге је такође рекао да је стопа ширења Ковид-19 по Европи у последње две недеље, у комбинацији са ниским нивоом вакцинације у неким земљама "дубоко забрињавајућа".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса