АМЕРИКАНЦИ НЕ ОДУСТАЈУ ОД ЦЕНТРАЛНЕ АЗИЈЕ: САД се повукле из Авганистана, али раде нове објекте на граници са Таџикистаном и Узбекистаном
САД ће помоћи у изградњи новог објекта за граничаре у Таџикистану дуж границе са Авганистаном и Узбекистаном како би боље одговорили на безбедносне претње, саопштила је америчка амбасада у главном граду Таџикистана, Душанбеу.

Фото: ЕПА
Амбасада је на Твитеру саопштила да ће каже да ће тај потез омогућити трупама да се распореде у погранична подручја "што је пре могуц́е као одговор на претње".
Нови објекти ће заменити застареле граничне зграде у југозападном делу Таџикистана.
Таџикистан, осиромашена али стратешки позиционирана држава Централне Азије има 1.357 км дугу границу са Авганистаном.
Таџикистан је домаћин руске војне базе и члан је постсовјетског безбедносног блока који предводи Москва.
У јулу је више од 1.000 авганистанских војника побегло у Таџикистан након сукоба са талибанским милитантима, саопштили су таџикистански званичници.
(Курир)
Препоручујемо

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (2)