ПУТИН: Питање порекла короне не сме да се политизује
ДРЖАВЕ морају да се боре против пандемије вируса корона заједно уместо да политизују питање о пореклу вируса, изјавио је данас председник Русије Владимир Путин на Источном економском форуму у Владивостоку.
Фото: Танјуг/АП Пхото
- Покушај да се открије узрок је добра ствар, али није у реду политизовати ствари. Када почне политизација, вера у закључке који су базирани на политичком приступу опада, јер одмах схватимо да смо далеко од истине. Све наше студије би требало да буду базиране на објективним подацима - рекао је Путин, преноси ТАС С.
Председник Русије сматра да би борба против ковида требало да уједини свет.
- Ово је кључно за људску врсту. Особе које политизују ствар праве велику, опасну грешку у борби против пандемије - нагласио је Путин.
Он се осврнуо и на Иран, односно на чињеницу да "Запад не жели да укине било које санкције Ирану, који се такође бори против ковида."
- Што се тиче Ирана, не желим да улазим у политичке детаље, али тој држави и даље треба помоћ, а санкције им нису укинуте. Чак не постоје ни разговори на ову тему. Нисам још споменуо и друге државе. Узмимо пример Венецуеле: политика је политика, али хуманитарна питања остају хуманитарна - нагласио је Путин.
Он је истакао да цео Запад често наглашава потребу стављања хуманости на прво место када је реч о међународним односима.
- Па где је онда та хуманост - запитао се Путин, додајући да санкције које се тичу испоруке вакцина и лекова нису укинуте неким земљама.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)