ПРЕДСЕДНИК ИРАНА ЈАСАНН: Хоћемо преговоре али не под притиском Запада

Танјуг

04. 09. 2021. у 22:38

ИРАНСКИ председник Ебрахим Раиси данас је поручио да је Иран спреман да преговара са светским силама у вези са оживљавањем нуклеарног споразума из 2015. године, али не и под притиском Запада.

ПРЕДСЕДНИК ИРАНА ЈАСАНН: Хоћемо преговоре али не под притиском Запада

Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi/Принтсцреен/

Он је за државну телевизију рекао и да разговори јесу нешто што је на дневном реду Техерана, али да преговори треба да буду циљани и да воде ка укидању неправедних санкција иранском народу, преноси Ројтерс.


Француска и Немачка позвале су Техеран да се врати преговорима након паузе која је наступила након иранских избора у јуну, а прошлог месеца ове земље су уз Британију изразиле забринутост због извештаја надзорне агенције УН за атомску енергију који је потврдио да је Иран први пут произвео метал уранијума обогаћен до 20 одсто чистоће и повећао производне капацитете обогаћеног уранијума на 60 одсто.

Иран је поручио да је његов нуклеарни програм мирољубив, и да је обавестио Агенцију за нуклеарну енергију УН о својим активностима, као и да би престао са одступањем од споразума из 2015, ако би се САД вратиле договору и укинуле санкције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

АЛБАНЦИ У НЕВЕРИЦИ! Ево шта је хиљаде људи радило у центру Барселоне (ВИДЕО)