ТАЛИБАНИ БИ СРДАЧНО ПРИМИЛИ МЕРКЕЛОВУ: "Радовали бисмо се кад би нас Немачка подржала"
ПОРТПАРОЛ талибана Забинулах Муџахид наглашава да нова влада у Авганистану, која тек треба да се успостави, жели добре односе са Немачком и радо би примили у Кабулу немачку канцеларку Ангелу Меркел.

Фото: Olivier Hoslet, Pool via AP
Он је, у изјави за "Билд", казао да је успостављен специјални изасланик за европске земље Мавлави Абдулах Васик, који има контакт са бројним земљама, а тако и Немачком.
- Представници Немачке су били у нашој политичкој канцеларији у Дохи. У више наврата смо истакли да желимо ново поглавље и добре дипломатске односе - подвукао је он.
Муџахид каже да би се талибани радовали ако би их Немачка подржала, те подсећа на добре економске и дипломатске односе које су две земље увек имале.
Истакао је да талибани не праве никакве проблеме Авганистанцима који су радили за Немачку и друге земље, и да ће се бринути да могу безбедно да живе.
Муџахид истиче да су се талибани променили и да је велика разлика између талибана деведесетих, и актуелних.
- Раније је било бројних политичких партија и није било никакве сарадње - казао је он.
Препоручујемо

МЕРКЕЛОВА СВАЉУЈЕ КРИВИЦУ НА ДРУГЕ: Отпор војске срушио се брзином која одузима дах
21. 08. 2021. у 13:51

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СЛАВЉЕ: Талибани позвали Русију, Кину, Турску на церемонију
06. 09. 2021. у 09:58

НИЈЕ ГОТОВО: Покрет отпор јавља да Долина лавова у Авганистану није пала
06. 09. 2021. у 08:47

ТАЛИБАНИ УБИЛИ ТРУДНУ ПОЛИЦАЈКУ: Жена у осмом месецу трудноће страдала пред породицом!
06. 09. 2021. у 08:19

КРВОПРОЛИЋЕ У АВГАНИСТАНУ: Талибани убили портпарола Националног фронта отпора
05. 09. 2021. у 22:24

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)