АМЕРИКА СЕ БОРИ ПРОТИВ "СЕВЕРНОГ ТОКА 2": "Предузећемо мере ако га Русија буде користила као оружје"
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе и Немачка ће предузети мере против гасовода „Северни ток 2“ ако га Русија буде користила као оружје, изјавио је амерички дипломата Курт Волкер, преноси лист „Главред Украјина“.

Фото АП
Волкер је напоменуо да Сједињене Америчке Државе тренутно покушавају да се боре против реализације пројекта, али је за сада ова борба ограничена на речи.
Он је такође додао да је споразум између Вашингтона и Берлина, који дозвољава завршетак изградње гасовода без додатних санкција против његових градитеља, последица финансијске користи.
- Треба говорити са становишта гаса, односно са становишта безбедности, пошто Русија покушава да утиче на Европу и то представља претњу Украјини - рекао је Волкер.
Према томе, ако Москва почне да користи гас као оружје, суочиће се са озбиљним последицама, истакао је дипломата.
„Северни ток 2“ је гасовод из Русије у Немачку капацитета 55 милијарди кубних метара гаса годишње. Последња цев другог крака гасовода положена је ове недеље на дно Балтичког мора. Према речима директора „Гаспрома“ Алексеја Милера, компанија ће гориво пустити у гасовод већ ове грејне сезоне. Обим испорука 2021. године могао би износити 5,6 милијарди кубних метара.
Русија је више пута објашњавала да је „Северни ток 2“ комерцијални пројекат. Осим тога, Москва је спремна да настави транзит гаса кроз Украјину, али то зависи од многих фактора, укључујући обим будућих европских куповина.
Бонус видео:
Ко је тровао највећег Путиновог противника?
(Спутњик)
Препоручујемо

КИЈЕВ УВЕРЕН: Русија већ користи "Северни ток 2“ као оружје против Украјине
11. 09. 2021. у 15:57


МЕДВЕДЕВ ОЦЕЊУЈЕ: Одласком из Авганистана Америка је отворено признала крах!
11. 09. 2021. у 10:18

ПОСЛЕ БУРНЕ РЕАКЦИЈЕ МОСКВЕ: Американци одобрили акредитацију руском новинару
11. 09. 2021. у 08:28

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (2)