БЕЛОРУСИЈА СКЛАПА ДИЛ СА РУСИЈОМ О УВОЗУ САВРЕМЕНОГ НАОРУЖАЊА: Лукашенко ће купити војну технику за милијарду долара
БЕЛОРУСИЈА ће купити од Русије за милијарду долара савременог оружја и војне технике. Председник Александар Лукашенко је изјавио у недељу за време боравка на белоруском повојном полигону Обуз-Лесновски да је са руским руководством и војно-индустријским комплексом већ усаглашен списак оружја које ће добити белоруска армија до 2025 године.
Фото: Министарство одбране Белорусије
Белорусија ће купити од Русије, десетак авиона , хеликоптера, ПВО систем ТОР-М2.Белоруско небо штитиће се са С-400 и већ је одредјено место где ће се батерије тог ПВО система налазити.За време недавног разговора у Кремљу Путин је информисао Лукашенка о томе да ће ускоро на бојево дежурство у Русији бити постављен најновији систем С-500 који ће моћи да обара и ракете у космосу.
Фото: Министарство одбране Белорусије
Није тајна да је један број савремених руских авиона већ испоручен Белорусији како би могла да брани небо од упада авиона западних земаља.
-Белорусија и Русија озбиљно разматрају опасности из западног правца на којем се граничимо са земљама чланицама НАТО-а, објаснио је Лукашенко.
Председник Лукашенкјо је посетио полигоне на којима се одржавају заједничке војне вежбе "Запад 2021".Први део маневара се одржава у Белорусији а затим ће још четири дана вежбе бити на девет руских полигона.Укупно ће на маневрима учествовати око 200 хиљада војниока и официра.
Фото: Министарство одбране Белорусије
Говорећи о односима са Западом Лукашенко је рекао да са њима неће разговарати све док не укину санкције јер су са њима понизили белоруски народ.Лукашенко је посебно увредјен јер је у име ЕУ Шарл Мишел молио Путина да притисне руководство Белорусије да оно измени политику.Такво понашање представника ЕУ Лукашенко је назвао несолидним.
Посебно се осврнуио на санције према белоруским спортским функционерима као и на уводјење санкција због хапшења опозиционера.Лукашенко је представницима ЕУ поручио да им је боље да се позабаве ситуацијом у својим државама.
- Сада је проблем што су избеглице нагрнуле из Турске и усмериле су се ка западним границама Белорусије.Ми смо спремни да о том проблему разговарамо, одредићемо место где да додју европски политичари .Али пре тих преговора Запад мора да укине Белорусији санкције, истакао је Лукашенко.Он је додао да ако Европа хоће помоћ од Белорусије морају да се понашају достојно.Они морају да схвате да им нећемо дозволити да Белорусе сматрају другом сортом људи.Лукашенко је закључио да Белорусија има све да би заштитила своје границе.
БОНУС ВИДЕО:
ДОСИЈЕ: Рат Јерменије и Азербејџана - визуелна реконструкција догађаја
Препоручујемо
ДА ЛИ КОРОНА НАПУШТА МОСКВУ? Данас регистворано најмање преминулих од првог марта
12. 09. 2021. у 12:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)