МАРАМЕ НА ГЛАВИ И РАНЧЕВИ НА ЛЕЂИМА: Девојчице у Авганистану кренуле у школу (ФОТО)
У МАЗАРИ Шарифу у Авганистану историјски тренутак – девојчице крећу у основну школу. Талибани за сада на папиру гарантују слободу.. Родитељи, међутим, на почетку нису пуштали женску децу у школе.
Фото: Танјуг/АП Пхото
Девојчице су са руксацима, спремне за школу – показују да не желе да се систем на који су навикле мења, желе да се образују.
Талибани за сада, на папиру, гарантују слободу. Родитељи, међутим, на старту прве три четири недеље, нису пуштали женску децу у школе, зато је ова сцена историјска. У претходној владавини талибана, жене су морале да напусте посао, школу.
Лекарке би остајале код куће. Ако би се жена разболела, дошла би са мужем или братом на преглед и онда би он препричавао мушком лекару које су њене текобе. Резултат тога био је велики број смртних случајева жена и девојчица у Авганистану.
Најстрожи закон се још неће уводити у Авганистану, али га вође талибана припремају и вероватно ће бити усаглашен са постојећим уставом, рекао је јуче шеф полицијске станице, један од најбитнијих људи у Мазари Шарифу.
Шеф полицијске станице рекао је и да се деци гарантује могућност да се баве музиком, плесом и спортом, ако се све то изводи у муслиманској ношњи, што је раније било незамисливо.
(РТС)
БОНУС ВИДЕО: ШОКАНТАН ВИДЕО: Авганистанац стоји на спољашњем делу америчког авиона и снима евакуацију
Препоручујемо
ТАЛИБАНИ ДОНЕЛИ КОНАЧНУ ОДЛУКУ: Жене ће моћи да студирају - ово су услови
12. 09. 2021. у 11:19
СТИЖУ ХРАНА, ЗАЛИХЕ ЗА ЗИМУ И ВАКЦИНЕ: Кина помаже Авганистану са 30,96 милиона долара
12. 09. 2021. у 09:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)