ЗАШТО ПЕНТАГОН НЕ ЖЕЛИ РАТ СА МОСКВОМ? "Нуклеарне снаге Русије су у потпуности модернизоване - наше нису"
ГЛАВНО стратешко достигнуће Сједињених Америчких Држава јесте чињеница да је практично искључена могућност рата са Кином и Русијом, јер би такав сукоб могао да прерасте у нуклеарни, изјавио је заменик начелника здружених штабова оружаних снага САД генерал Џон Хајтен.
Фото: Танјуг/АП
Како каже, то би била катастрофа за целу планету.
Према његовим речима, Пентагон сматра да Русија и Кина представљају све веће претње за Америку.
- Нуклеарне снаге Русије су сада у потпуности модернизоване, а наше нису - објаснио је.
С тим у вези, Хајтен је позвао САД да убрзају бирократске процедуре за модернизацију оружја.
- Морате да се крећете брже када имате супарнике попут Русије и Кине, а ми се и даље крећемо преспоро - додао је.
Раније су амерички војници признали да су беспомоћни против руског и кинеског стратешког нуклеарног наоружања. С тим у вези, Агенција за противракетну одбрану (Missile Defense Agency, МДА) објавила је да планира да направи нов многослојни систем противракетне одбране.
Бонус видео:
ПАНИКА У АМЕРИЦИ: Трупе, дуге цеви, ванредно стање... Шта следи наредних дана?
(Спутњик)
Препоручујемо
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (1)