АМЕРИКА ЗАБРИНУТА: Генерална скупштина УН би могла да постане опасно жариште
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена забринута је да би Генерална скупштина Уједињених нација могла да постане опасно жариште ковида уколико се светски лидери који буду долазили у Њујорк не буду придржавали правила о вакцинацији.
Фото архива
Амбасадорка САД при УН Линда Томас-Гринфилд рекла је за "Си-Би-Ез њуз" да је администрација "забринута о догађају у УН који би могао да постане супержариште и да је потребно предузети све мере како би се спречило да сусрет светских лидера постане место ширења ковида".
За разлику од прошле године, када је пандемија ковида 19 приморала највећи годишњи догађај у УН да буде виртуелан, овог пута политички лидери могу да пошаљу видео-поруку, а могу и лично да дођу у Њујорк на заседање.
Више од 100 председника, премијера и осталих политичара најавило је да ће уживо говорити на заседању, а генерална дебата одржава се од 21. до 27. септембра.
Бајден ће говорити у Њујорку 21. септембра, а пратиће га нешто мањи број представника Беле куће него иначе.
Власти Њујорка затражиле су раније у писму председнику Генералне скупштине Абдули Шахиду да сви који дођу у седиште УН морају да покажу доказ о вакцинацији против короне.
Бонус видео:
ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?
(Спутњик)
Препоручујемо
КРАТКОРОЧНО РУСИЈА, ДУГОРОЧНО КИНА: Која земља је за Америку најозбиљнији проблем?
18. 09. 2021. у 14:09
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (1)