ХИЉАДУ МЕТАКА У МИНУТУ: Нови аутомат за руске специјалце
НОВИ аутомат „КЕДР ПАРА“ намењен је снагама безбедности и специјалцима, а одликује компактност, прецизност и велика ватрена моћ, изјавио је шеф бироа за продају стрељачког оружја „Златмаш“ Вадим Асташин.
Фото: ЕПА
То оружје самоиницијативно је направило „Златоустовско машинско предузеће“ (део државне корпорације „Роскосмос“). Према његовим речима, „КЕДР ПАРА“ требало би да замени аутомат ПП-91 „Кедр“ који тренутно користе снаге безбедности.
Аутомат је намењен за градску борбу. Релативно је малих димензија и тежине, али са великом ватреном моћи.
Способан је да испали 1.000 метака у минути, почетна брзина метка је 430 метара у секунди.
Оружје има домет до 100 метара. Приликом гађања одређеног места са те удаљености, меци доспевају на циљано подручје са размаком од 150 милиметара.
„Ови показатељи у потпуности искључују случајни промашај током борбених операција и омогућавају гађање живе силе опремљене панцирима“, рекао је представник „Златмаша“.
У августу ове године „КЕДР ПАРА“ је успешно тестиран под надзором „Специјалне технике и комуникација“ Министарства унутрашњих послова Русије.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
НОВИ РУСКИ РАТНИ АВИОН: Сами ћемо финансирати производњу ловца „Шахмат“ (ВИДЕО)
03. 09. 2021. у 16:23
ПОЉСКА И ЛЕТОНИЈА ЗАБРИНУТЕ: Руси и Белоруси на великим војним маневрима
02. 09. 2021. у 21:07
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (2)