ЗАХАРОВА ОЧИТАЛА ЛЕКЦИЈУ ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ: Брисел никада није одустао од принципа колонијализма
У СВОЈИМ поступцима и погледима на светске процесе Европска унија никада није одустала од принципа колонијализма и незаконито присвојеног права да се меша у послове других земаља без адекватних разлога, изјавила је данас портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова гостујући на телевизији Русија 1.
Фото: Јутјуб/Ruptly/Депоситпхотос
- Што се тиче господина Жозепа Бореља (високог представника ЕУ за спољне послове и безбедност) и његовог разумевања шта је зона одговорности ЕУ, а шта није зона одговорности ЕУ, врло је погрешно рећи да је колонијализам нестао - истакала је Захарова, пренео је Тас с.
Према њеним речима, европске државе нису заборавиле на то ни за тренутак.
- Они су све време живели у складу са овом парадигмом. На први поглед, њихове изјаве су биле другачије, али став према другим земљама света се ослањао управо на ову визију света - рекла је Марија Захарова.
Она је изразила жаљење што је колективни Запад "преузео право да се брине о будућности света у време када свет то не тражи".
Према њеном мишљењу, да би се избегли војни сукоби, свет би требало да се врати основама међународног права на основу Повеље Уједињених нација.
БОНУС ВИДЕО: "ТАЈ ЋЕ СНАЈПЕР НАШ ДА БУДЕ!" Погледајте како су млади Срби дочекали смену страже РОСУ
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)