ОРБАН УПОЗОРАВА ЕВРОПУ: Стижу милиони избеглица у новом таласу масовних миграција

Novosti online

29. 09. 2021. у 18:32

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан поручио је данас да илегалне миграције представљају претњу за будућност земаља Централне Европе.

ОРБАН УПОЗОРАВА ЕВРОПУ: Стижу милиони избеглица у новом таласу масовних миграција

Фото: Танјуг/Драган Кујунџић/Депоситпхотос

Он је данас након састанка са чешким премијером Андрејом Бабишем рекао да очекује да ће милиони избеглица из Авганистана покушати да уђу у Европску унију у новом таласу масовних миграција, преноси АП.

Бабиш, који дели Орбанове тврде политичке ставове, након састанка који су два премијера одржала на северу Чешке, саопштио је да се његова влада сагласила ове недеље да пошаље 50 полицајаца да помогну у чувању ограде изграђене на граници Мађарске са Србијом, а која је и део спољне границе Европске уније.

Миграције нису једина тема у којој актуелна чешка и мађарска влада, као и њихови регионални партнери у Пољској и Словачкој, често имају различите ставове од званичних на нивоу ЕУ.

Орбан и Бабиш изразили су данас и снажно неслагање са планом ЕУ за борбу против климатских промена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

НИЈЕ БИЛО ЛАКО ИЗДРЖАТИ: Рађен проговорио о разлозима за развод од Ане и најтежем периоду

"НИЈЕ БИЛО ЛАКО ИЗДРЖАТИ": Рађен проговорио о разлозима за развод од Ане и најтежем периоду

ВАТЕРПОЛИСТА Никола Рађен био је у браку са певачицом Аном Кокић са којом има две ћерке, од које се развео након једанаест година љубави, а сада проговорио о тешком периоду.

05. 12. 2025. у 07:50

Коментари (2)

Заједно у хуманитарној мисији „Храна за све“