ДЕТАЉИ ПОЖАРА ЈОШ УВЕК НЕПОЗНАТИ: Шведска полиција у потрази за осумњиченим за експлозију
ШВЕДСКА полиција саопштила је данас да је у потрази за мушкарцем који има везе са експлозијом и пожаром који се догодио ове недеље у великој стамбеној згради, а у којем је повређено 16 особа, од којих четворо теже.
Фото: Принтскрин/Твитер/@guyelster
Мушкарац за којим се трага још није пронађен, саопштила је полиција, пренео је АП.
Власти га нису идентификовале, али су шведски медији известили да је реч о мушкарцу у 50-им годинама који је живео са мајком у згради у Гетеборгу.
- Још не знамо шта је изазвало експлозију - рекао је полицајац Андерс Борјесон на конференцији за новинаре у додао да је истрага далеко од краја, те да има још много тога да полиција има још много посла.
Како преноси дневник "Афтонбладет" извесно је да је власник зграде покушавао да исели мушкарца и његову мајку из њиховог стана, док су локалне новине "Гетеборг-Постен" објавиле да је исељавање било планирано за уторак, дан када се догодила експлозија.
"Афтонбладет" је пренео да је полиција оптужила мушкарца за неколико наводних злочина недељу дана пре експлозије.
Лист је, такође, известио да је, након што му није било дозвољено да види мајку у дому за старе због пандемијских рестрикција, осумњичени узнемиравао неколико људи, укључујући власника зграде.
Експлозија је у уторак рано ујутру потресла зграду у центру Гетеборга. Пожар се проширио на неколико станова, а стотине становника је евакуисано.
Оштећено је најмање 140 станова. Једна од четири тешко повређене особе налази се на интензивној нези у болници у Гетеборгу, јавила је шведска телевизија СВТ.
БОНУС ВИДЕО:
ПУТ КРИЈЕ МИСТЕРИЈУ: Ово је рута којом се кретала нестала породица из Алексинца
Препоручујемо
НЕМА РИЗИКА ОД ПОБАЧАЈА: Амерички ЦДЦ препоручује вакцинацију против короне трудницама
29. 09. 2021. у 21:36
"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48
"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06
ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)