УЖАСНИ БРОЈЕВИ У АМЕРИЦИ: Од ковида преминуло више од 700.000 људи

Танјуг

02. 10. 2021. у 09:48

У СЈЕДИЊЕНИМ Америчким Државама је од ковида-19 од почетка пандемије до данас преминуло више од 700.000 људи, јавља АП.

УЖАСНИ БРОЈЕВИ У АМЕРИЦИ: Од ковида преминуло више од 700.000 људи

Фото: AP Photo/John Minchillo, File

Упркос томе што су САД премашиле бројку од 700.000 мртвих, број новооболелих од високозаразног делта соја почео је да се смањује и тиме је нешто олакшана ситуција здравственим радницима, наводи америчка новинска агенција.

Требало је да прође три месеца да САД дођу са 600.000 жртава ковида на 700.000, због делта соја који се брзо ширио међу невакцинисаним Американцима, а број мртвих већи је него цела популација града Бостона у држави Масачусетс (685.000 становника).

Најновији подаци су фрустрирајући за лидере јавног здравља и медицинске професионалце на првој линији фронта у борби против ковида, јер су вакцине доступне свима већ шест месеци, али је и даље 70 милиона Американаца невакцинисано, што је делта соју олакшало ширење, наводи АП.

Широм земље, број хоспитализованих је око 75.000, у поређењу са 93.000 почетком септембра.

Број новооболелих на дневном нивоу је око 112.000, што је пад за трећину у односу на период од пре две и по недеље.

Опада и број преминулих - дневно од ковида умре око 1.900 Америкаца, у поређењу са више од 2.000 пре недељу дана, преноси АП.

Запратите Нпортал на Фејсбуку.

БОНУС ВИДЕО: 

НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ЕВРОПА У ШОКУ! УЕФА уводи невероватну промену у фудбал