"ЈУЧЕ СУ ВАМ СВЕ ПОКАЗАЛИ“: Порука Русије после пада Фејсбука и Инстаграма
ГЛОБАЛНИ прекид у раду друштвених мрежа и сервиса за размену порука, који се догодио у понедељак у Америци, обавезује Русију да развија свој сегмент информационо-комуникационих технологија, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: ЕПА
Гостујући на Јутјуб каналу „Соловјов лајв“, Захарова је прокоментарисала јучерашњи глобални пад Фејсбука, Инстаграма, Воцапа на неколико часова, истакавши да је то „прича о тој истој информационој безбедности о којој руска страна толико говори, у оквиру које предлаже толико резолуција о сарадњи и интеракцији“.
- То је прича о томе да смо дужни да развијамо наш унутрашњи сегмент повезан са информационо-комуникационим технологијама. С обзиром на процесе који сада добијају на замаху у Америци, морамо да схватимо да се овакав локдаун може догодити у било ком моменту - истакла је Захарова.
С тим у вези, портпаролка је скренула пажњу на неубедљиве тврдње оних који кажу да ће стимулисање сопственог сегмента интернета искључити Русију из глобалне мреже.
- Јуче су вам све показали. Не искључујемо се ми, него код њих технологије падају на такав ниво да су три и по милијарде људи искључене - констатовала је Захарова.
Како је додала, прекид у раду мрежа могао је да наштети пословању многих људи, јер то за многе није забава.
Подсетимо, Фејсбук и друге платформе те компаније биле су недоступне скоро шест сати у неким деловима света. За кориснике у Србији почеле су да раде нешто пре поноћи.
Запратите Нпортал на Фејсбук страници
Бонус видео:
Фејсбук забранио ширење "највеће теорије завере на свету"
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)