ПИСМО ЗАКЕРБЕРГА ЗАПОСЛЕНИМА Ево како је оправдао шокантне наводе узбуњивачице: "Многе од оптужби немају смисла"

06. 10. 2021. у 10:54

ИЗВШНИ директор “Фејсбука” Марк Закерберг коначно је у уторак одговорио на низ оптужби које је против компаније изнела узбуњивачица Френсис Хоген, кад је порекао да је друштвена мрежа стављала као приоритет профит изнад безбедности својих корисника.

ПИСМО ЗАКЕРБЕРГА ЗАПОСЛЕНИМА Ево како је оправдао шокантне наводе узбуњивачице: Многе од оптужби немају смисла

Foto: Printskrin

Он је на почетку написао да је своју белешку написао свим својим запосленима у Фејбуку.

- У срцу ових оптужби је идеја да нам је профит изнад безбедности и добробити (корисника). То просто није истина - рекао је Закерберг у подужем посту на “Фејсбуку”.

Његови коментари долазе малтене месец дана након извештаја “Волстрит журнала” којем је Хогенова обезбедила увид у унутрашња документа “Фејсбука”. Хоген је напустила компанију у мају, наводи ЦНБЦ, додајући да су документа осветлила низ проблема у вези са “Фејсбуковим” услугама, који показују да их је компанија била свесна, али их је или игнорисала или није решавала.

Ту спада и истраживање које је показало да је “Фејсбук” знао да је “Инстаграм” штетан по ментално здравље тинејџерки.

- Од свега што је објављено, посебно сам фокусиран на питање које се отворило око нашег рада са децом. Потрошио сам много времена размишљајући о врстама искустава која желим да моја и друга деца имају онлајн и веома ми је важно да је све што градимо безбедно и добро за децу - рекао је Закерберг.

Френсис Хоген је сведочила у уторак ујутро пред сенаторима у Капитол хилу о проблемима које “Фејсбук” ствара по друштво. Не помињући Хогенову, Закерберг је рекао да “многе од оптужби немају смисла”.

- Наводи да ми због профита намерно гурамо садржај који чини људе беснима су дубоко нелогични - истакао је.

Закерберг је такође позвао Конгрес да ажурира интернет прописе који одређују у којим годинама се тинејџерима треба дозволити да користе интернет услуге, како технолошке компаније треба да верификују године својих корисника и како компаније треба да балансирају између давања приватности деци, а родитељима увид у онлајн активности њихове деце.

- Слично балансирању других друштвених проблема, не верујем да приватне компаније треба да доносе саме све своје одлуке. Зато се ми залажемо за ажурирање интернет правила већ неколико година - закључио је Закерберг.

Он је у посту такође поменуо изненадни вишечасовни прекид рада "Фејсбукових" услуга који се догодио у понедељак, наводећи да је то било "најгоре гашење које смо имали претходних година".

(Блиц.рс)

ZAPRATITE NPORATL NA FEJSBUKU

 

БОНУС ВИДЕО:

Fejsbuk zabranio širenje "najveće teorije zavere na svetu"

 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ Водитељка о тешкој болести

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести

ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.

15. 06. 2025. у 21:19

Коментари (1)

ШЕШЕЉ О БОЛНОЈ ИСТИНИ: Председник СРС открио зашто је Кијев данима избегавао размену тела погинулих војника