УЗНЕМИРУЈУЋА СИТУАЦИЈА: Путин разговарао са Меркеловом и Макроном
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин разговарао је данас телефоном са немачком канцеларком Ангелом Меркел и председником Француске Емануелом Макроном, саопштила је прес служба Кремља.

Фото АП
Стране су детаљно разговарале о узнемирујућој ситуацији око одуговлачења процеса решавања украјинског сукоба, навео је Кремљ, пренео је ТАС С.
Три лидера су истакла важност спровођења споразума из Минска из 2015. као једину основу за решавање ситуације, нагласивши важност даље координације напора Русије, Немачке и Француске у Нормандијском формату, наводи се у саопштењу.
Осим тога, Путин је изнео високо принципијелну оцену политике Кијева да тврдоглаво избегава своје обавезе према споразумима из Минска и споразумима са претходних самита у Нормандијском формату, укључујући и онај у Паризу од 9. децембра 2019. године, навео је Кремљ.
Владимир Путин, Ангела Меркел и Емануел Макрон су се током телефонског разговора договорили да упуте инструкције својим министарствима спољних послова да наставе разговор о могућности одржавања самита Нормандијске четворке, известила је прес служба Кремља.
На свом нивоу, министри иностраних послова земаља четворке настојаће да одрже састанак у овом формату, пише у саопштењу у којем се додаје да су се стране, такође, договориле да одговарајућим каналима наставе са проучавањем предуслова за могуће организовање самита Нормандијске четворке, ако то буде разумно.
Током разговора, дотакнута су и нека друга међународна питања, укључујући и она у вези са борбом против тероризма на афричком континенту.
БОНУС ВИДЕО: АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ - Његова реакција ће вас одушевити

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)