ПРВО СЛУЖБЕНО ПУТОВАЊЕ: Нови аустријски канцелар Шаленберг данас у Бриселу
НОВИ аустријски канцелар Александер Шаленберг, који је у понедељак положио заклетву, одлучио је да за прво службено путовање изабере Брисел, то јест институције Европске уније.

Foto: EPA/VALDA KALNINA
Шаленберг ће данас разговарати са врхом ЕУ у Бриселу.
Овом посетом он жели да покаже да је "уверени Европљанин" и да је проевропског става.
У Бриселу он ће се састати са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен, као и председником Савета ЕУ Шарлом Мишелом.
Пошто је Шаленберг доскора био министар спољних послова Аустрије, а од 2000. до 2005. водио је правно одељење у Мисији Аустрије при ЕУ, важи за искусног дипломату када је реч о Унији.
Најавио је да ће наставити политику свог претходника Себастијана Курца, а то значи и рестриктивну политику према избеглицама и мигрантима.
БОНУС ВИДЕО - НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"
Препоручујемо

ПРВО ХАПШЕЊЕ У ИСТРАЗИ ПРОТИВ СЕБАСТИЈАНА КУРЦА: Приведена истраживачица јавног мњења!
12. 10. 2021. у 11:14


ДРАСТИЧНО СМАЊЕЊЕ ПЛАТЕ: Ево колико ће после оставке зарађивати Себастијан Курц
11. 10. 2021. у 08:53


ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00
Коментари (0)