ИЗРАЕЛСКА ВОЈСКА ПРАВИ ТАЈНУ БАЗУ: Само за обавештајце и аналитичаре који имају само један задатак
ИЗРАЕЛСКА војска успоставила је обавештајну и аналитичку базу за праћење иранских активности, посебно везаних за нуклеарни програм, известила је веб-страница „Вала“.

Фото: Депоситпхотос
Тајна база која окупља израелске обавјештајце и аналитичаре покренута је последњих месеци као резултат реформи интердисциплинарних обавештајних података, стоји у саопштењу.
Они идентификују и анализирају тајне акције Техерана које су наводно имале за циљ прикривање нуклеарног програма, наводи се на веб-страници, преноси међународни Спутњик.
"Вала" додаје, позивајући се на високог официра израелске војске, да је Израел прикупио довољно информација о иранском нуклеарном програму, напомињући да запослени у бази користе вештачку интелигенцију и најновије технологије за прикупљање и анализу података.
База такође игра важну улогу у идентификовању иранског војног присуства у Сирији и нападању тамошњих проиранских оружаних формација, наводи се у саопштењу.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ИРАН ЋЕ ТЕК САДА ДА ПОКАЖЕ ЗУБЕ: Нуклеарни програм исламске републике добија нови замах
Ускоро опширније
Препоручујемо

НОВА ФАЗА ИЗРАЕЛСКОГ РАТА? Сиријског посланика блиског Ирану убио израелски снајпериста
17. 10. 2021. у 18:11

ОСУЈЕЋЕНА ЗАВЕРА У АЛЖИРУ: Сепаратисте подржава Израел и још једна афричка земља
13. 10. 2021. у 22:36

ВЕЛИКИ УДАРАЦ ЗА МОСКВУ: Кина обуставила увоз руске нафте након санкција САД-а
КИНЕСКИ државне нафтне компаније обуставиле су куповину руске нафте која се превози морем након што су Сједињене Америчке Државе увеле санкције "Росњефту" и "Лукоилу", рекли су трговински извори.
23. 10. 2025. у 16:45

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)