ЈА БИХ НАРОДУ "ПРОДАО" ВАКЦИНЕ: Трамп о обавезној имунизацији у САД
БИВШИ амерички председник Доналд Трамп изјавио је данас да, да је он још увек на функцији, не би прописао да вакцине против корона вируса буду обавезне, већ би их, уместо тога, "продао" људима, у смислу да се вакцинација темељи на добровољној бази.
Фото АП
Председник САД Џозеф Бајден најавио је прошлог месеца да ће већина запослених у државним установама морати да се вакцинише или да се суочи с губитком посла, али и да компаније са 100 или више запослених морају да захтевају од радника да се вакцинишу или да се редовно тестирају.
- Не бих никоме рекао: Мораш. Гледајте, веома сам поносан на оно што смо урадили са вакцинама - рекао је Трамп водитељу Билију О’Рајлију у интервјуу, а пренео ''Њујорк пост''.
Трамп је у интервјуу истакао да су за мање од девет месеци, за време његове администрације, у Америци произведене три вакцине и да оне заиста добро раде.
Трамп је додао да би он уверавао људе да се вакцинишу, а не би их присиљавао.
- Уверио бих људе да прихвате да се вакцинишу. Не бих их присиљавао... Док сам био председник, није било говора о обавезној вакцинацији. Сви су желели вакцину. Сада многи људи то не желе - истакао је Трамп.
Трампова администрација предводила је развој вакцина против корона вируса, владином операцијом Варп Спид, која је потрошила милијарде у развој и куповину вакцина, наводи ''Њујорк пост''.
БОНУС ВИДЕО: НЕРЕДИ У НЕМАЧКОЈ: Сукоб полиције и припадника "Антифе"
Препоручујемо
ЛУКАШЕНКО: Запад покушава да смени власт у Белорусији, припремају се диверзије
18. 10. 2021. у 19:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)