РУСИ ОСЛОБОДИЛИ ЈЕРМЕНСКЕ ВОЈНИЈЕ: Миротворци посредовали у пуштању петорице младића из азербејџанског затвора
РУСИЈА је посредовала у пуштању пет јерменских војника из азербејџанског притвора, саопштило је данас руско Министарство одбране.
Фото: Ап Пхото/Дмитриј Ловецки
У саопштењу се наводи да је уз посредовање Русије власт Азербејџана пустила петорицу заробљених Јермена, који су пребачени у Јереван, главни град Јерменије авионом Ваздушко-космичких снага Русије, пише Тас с.
- Русија ће наставити свој рад на обезбеђивању спровођења трилетералног споразума и престанку оружаног сукоба - истакнуто је у саопштењу Министарства Русије.
Раније је своју наду за ослобађање јерменских заробљеника из Азербејџана изразио јерменски премијер Никол Пашињан.
Пашињан је рекао да је спреман да оконча примопредају мапа о миниским пољима у региону који је под контролом главног града Азербејџана Бакуа.
Регија Нагарно-Карабах, спорна територија у којој живе Јермени, тренутно је под контолом Бакуа након рата који је избио 2020. године.
БОНУС ВИДЕО: ДОСИЈЕ: Рат Јерменије и Азербејџана - визуелна реконструкција догађаја
Препоручујемо
ШЕФ ПЕНТАГОНА СТИГАО У УКРАЈИНУ: Главни задатак - обуздавање "руске агресије" (ВИДЕО)
19. 10. 2021. у 15:31
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)