АМЕРИЧКЕ ПРОВОКАЦИЈЕ: Стратешки бомбардери Б-1Б пролетели изнад Црног мора
АМЕРИЧКИ стратешки бомбардери прелетели су изнад Црног мора током посете америчког министра одбране Лојда Остина црноморском региону, саопштиле су америчке ваздушне снаге.
Фото: УСАФ твитер
- Два бомбардера Б-1 („Лансер“) извршила су мисију супротстављања поморским средствима у сарадњи са савезницима и партнерима у НАТО-у - наводи се у саопштењу.
Авиони су полетели из америчке базе у Ферфорду у Великој Британији. Током лета допунили су гориво изнад мора.
Шеф Пентагона Лојд Остин ових дана је у посети Украјини, Грузији и Румунији.
Прошле недеље је пар америчких стратешких бомбардера Б-1Б „Лансер“ прелетео изнад Литваније у близини границе са Русијом. Још једног бомбардера Б-1Б је у недељу пресрео руски ловац-пресретач МиГ-31 и пратио изнад Јапанског мора.
У последње време је активност страних извиђачких авиона и беспилотних летелица у близини руских граница значајно порасла. Министарство одбране Русије више пута је позивало своје западне партнере да одустану од таквих дејстава, али није било реакције.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ШЕФ ПЕНТАГОНА СТИГАО У УКРАЈИНУ: Главни задатак - обуздавање "руске агресије" (ВИДЕО)
19. 10. 2021. у 15:31
СИГНАЛ ЗА УЗБУНУ: Стотину руских борбених авиона узлетело са војних аеродрома (ВИДЕО)
18. 10. 2021. у 22:55
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (1)